ÜYE KAYDI YA DA BAĞIŞLARINIZ İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ : YKB - GLUTENSİZ HAYAT DERNEGİ -HESAP NO: 51110866- IBAN NO :TR37 0006 7010 0000 0051 1108 66
Duyurular

Türkiye'nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi desteğiyle  Dünya Çölyak Gününe özel  düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen 3.Ulusal Glutensiz Hayat Şenliği'ne tüm üyelerimiz ve dileyen herkes davetlidir.

Tarih : 06 Mayıs 2018 Pazar

Saat : 14:00-17:00

Yer : Maltepe Kamuran Kumkumoğlu Parkı ( Cevahir otel arkası )

Tel : 0 544 626 18 00


Ramazan ayının herkese hayırlı gelmesini diliyor, bu ayın bolluk ve bereketle geçmesini diliyoruz.

Hoşgeldin Ramazan


OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan üstü Genel Kurul toplantısı 27.05.2018 PAZAR günü saat 14.30'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 03.06.2018 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Saygı duruşu,

3) Yönetim kurulunun federasyon kurma, yönetme ve katılma konularında yetkilendirilmesi  üyelerimizin federasyonun yapacakları hakkında bilgilendirilmesi, 

4) Federasyon kurma konusunda derneğimiz adına yetkilendirme yapacağımız temsilcinin seçilmesi,

5) Derneğimizin  yeni dönemde yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

6) Kapanış

 

 

 


Çölyak ve Glutensiz Hayat Paneli

Tarih: 07 Nisan 2018

Saat : 15:00- 17:00

Yer : Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Moderatör: Dr.Hakan Boz

Katılımcılar:

Uzman Dr.Hakan Sunal

Prof.Dr.Turgut Göksoy

Antalya Çölyak Dernek Başkanı Hakan Yılmaz

Vahdet Yanık

Hakan Pekzorlu

 


Tarih : 24 Mart 2018 cumartesi saat : 19:00

Glutensiz yemek eşliğinde gemiyle boğaz gezisi

Yer : Üsküdar Valide Sultan Gemisi

Düzenleyen : Üsküdar Belediyesi - Glutensiz Hayat Derneği

Tel : 0 544 626 18 00


Tarih : 11 Mart 2018 Pazar 14:00 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Elçin Çetingöz

Çölyak ve üreme sağlığı

Yer : Glutensiz Hayat Derneği 

Turgut Özal Bulvarı Sahil Yolu Süreyyaplajı Tesisleri no :195/6b Maltepe 

Tel : 0 544 626 18 00


Sevgili Glutensiz Hayat Dostları, Sizleri 19 Kasım Pazar saat 14:00-17:00 arası Türkan Saylan Kültür Merkezine "GLUTEN YOK HAYAT VAR" konulu panelimize davet ediyoruz. Türkiye'de kurulan tüm derneklerin, çölyak ve glüten duyarlılığı olan ya da glütensiz hayatı öğrenmek isteyen herkesin davetli olduğu etkinlikte aklınıza takılan her sorunun yanıtını alabilmenizi diliyoruz. Gastroentrolog Yrd.Doç.Dr. Hakan Güveli' nin bilgileri, 3 kuşak çölyaklı Dr.İlknur Şengül Akbulut'un tecrübeleri, Hem diabetli hem çölyaklı Tülay Düztaş'ın tecrübeleri, 10 yıl önce çölyak teşhisi alan kızı nedeniyle Glutensiz Hayat'a kendini adayan Tülin Ünal'ın tecrübeleri, TBMM Çölyak Araştırma Komisyonunda görevli konuk dernek başkanlarımız Halim Şivecan ve Hasan Doğan'ın süreç hakkındaki bilgilendirmeleri, Fotoğraflarla "GLUTENSİZ HAYATA BAKIŞ" slayt gösterisi, TSKM Türk Sanat Müziği korosunun doyulmaz müzik ziyafeti ve firmaların glütensiz lezzetleriyle tamamlanacak bu özel gün için biz şimdiden çok heyecanlıyız. Dileyen herkesi aramızda görebilmeyi diliyoruz.....


GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan Genel Kurul toplantısı 01.10.2017 PAZAR günü saat 13:00'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 08.10.2017 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Kongre Başkanlık Divanı seçimi,

3) Saygı duruşu,

4) Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,

5) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibra edilmesi,

6) Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,

7) Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,

8) Derneğimizin yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

9) Kapanış

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3504   5,3600
EURO 6,0839   6,0949
       
Anket
Glutensiz onaylı ilaç listeleri size göre nasıl sıralanmalı ?

 
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
TBMM Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu Kayseri 'de...
 
 

Kaynak : https://www.adagazetesi.com.tr/tbmm-colyak-arastirma-komisyonu-calismalari-sona-erdi.html

TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu çalışmaları sona erdi

TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu son istişare toplantısını Kayseri Valiliği ve Kayseri  Büyük Şehir Belediye başkanlığı ile ildeki diğer kamu kurum temsilcileri ve Çölyak dernek başkanlarının katılımı ile yapıldı. 

TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu çalışmaları sona erdi

 

TBMM ÇÖLYAK ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

 

 

4 Mayısta  TBMM de grubu bulunan dört partinin ortak imzası ile verilen teklif,  17 Haziran 2017 tarih 30099 sayılı 12.06.2017/1143 karar numarası ile  kurulan ÇÖLYAK ARAŞTIRMA KOMİSYONU son istişare toplantısını Kayseri Valiliği ve Kayseri  Büyük Şehir Belediye başkanlığı ile ildeki diğer kamu kurum temsilcileri ve çölyak dernek başkanlarının katılımı ile yapıldı. İstanbul’dan Glutensiz Hayat Derneği’ni temsilen yönetim kurulu başkanı Tulin ÜNAL katıldı.

Komisyon başkanı Ak Parti Kayseri Milletvekili  İsmail Tamer: “Çölyak hastalığıyla ilgili bildiğimiz bir ilaç tedavisi yok ancak hastalar glutensiz diyetlerle tedavi edilebiliyor. Bu yüzden glutensiz gıdaların Türkiye genelinde rahat ulaşılabilmesini sağlamak en büyük amacımız” diye konuştu. Bir çok konu ve sorunun ele alındığını belirten vekilimiz Sayın İsmail Tamer; aşağıda açıklamalarda bulundu.

 

Tamer, komisyonun, Kayseri’de bir otelde düzenlenen ve çölyaklı hastaların sorunlarının değerlendirildiği müzakere toplantısında yaptığı konuşmada, komisyonun mecliste grubu bulunan 4 partinin önergeleri üzerine kurulduğunu belirtti. Tamer, yaklaşık 4 aydır çölyak hastaları ile ilgili problemleri tespit edebilmek, onların dertlerini ve teşhisteki sıkıntıları ortadan kaldırabilmek için araştırmalar yaptıklarını ifade etti.

Komisyonun en büyük amacının çölyaklı hastaların daha rahat yaşamalarını sağlayabilmek olduğuna değinen Tamer, “Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bazı eksiklikleri tespit ettik. Bugün de komisyon olarak Kayseri’de finali yapıyoruz. Çalışmalarımızı burada sonlandıracağız. 15 gün içerisinde raporumuzu yazıp TBMM Başkanımız İsmail Kahraman beye de sunacağız.” diye konuştu.

Tamer, Türkiye’de raporlu 70 bin çölyak hastası bulunduğuna işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu rakamın en az 10 kat daha fazla çölyak hastası olduğunu tahmin ediyoruz. Çölyak hastalığıyla ilgili bildiğimiz bir ilaç tedavisi yok ancak hastalar glutensiz diyetlerle tedavi edilebiliyor. Bu yüzden glutensiz gıdaların Türkiye genelinde rahat ulaşılabilmesini sağlamak en büyük amacımız. Yaklaşık 10 yıl önce glutensiz gıda üreten firma sayısı parmakla gösterilebilecek kadar azdı ama bugün pek çok firma glutensiz gıda üretebiliyor. Yine de dışarıdan gelen ürünlerin piyasadaki payı yüzde 65-70’ler civarında. Yani bu konuda kat edeceğimiz çok yol var.”

Glutensiz gıda hakkında doğru bilinen bazı yanlışlara da dikkati çeken Tamer, “Son yıllarda diyetisyenlerin büyük bir kısmının glutensiz gıdalara yönlendirmeye çalıştıklarını görüyoruz ama bu çok sakıncalı bir durum. Hiç tasvip etmediğimiz bir durum. Kesinlikle insan vücudunun metabolizmasını bozmanın gereği yok. Glutensiz beslenmenin diyette çok önemli bir rolü olduğunu söylemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Tamer, glutensiz gıda ürüten firmalara vergi indirimi yapılmasıyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin yapıldığını ancak henüz bir gelişmenin bulunmadığını aktararak, yurt dışından gelen glutensiz gıdaların gümrüklerdeki bekleme süreleriyle ilgili sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ Çölyak araştırma komisyonu kurulması ve derneklerin sürece dahil edilmesinden sonra TBMM deki tüm davetlere iştirak ederek araştırma komisyonu çalışmalarına destek vermiştir. Ayrıca Şanlıurfa ve Bursa illerindeki istişare toplantılarına da katılan derneğimiz komisyon çalışmalarının sona ermesi ile birlikte oluşan bu sinerji ile İstanbul’da Tuzla, Üsküdar, Maltepe ve Kadıköy Belediyeleri başta olmak üzere tüm belediyeler ile farkındalık ve eğitim çalışmalarına devam edecektir. Bu çalışmalar da belediyeler, kamu kurumları yerel basın ve STK ile yakın işbirliği yapılarak 2018 yılında farkındalık adına üstüne düşen görevi yapmaya devam edecektir.

TBMM Çölyak araştırma komisyonu çalışmaları için özveriyle çalışan başta Komisyon Başkanı Kayseri Milletvekili Sn. İsmail TAMER olmak üzere komisyonda görev alan milletvekillerimize, 28 ili temsil eden dernek yöneticilerine, uzmanlara, süreçte destek olan tüm meclis görevlilerine ve glütensiz üretim yapan firmalara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ YÖNETİM KURULU


27.12.2017 Okunma Sayısı: 1053Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Veysel Caner
Engelli Raporu ile erken emekli olma şartları nelerdir.....

Atlas Akbulut
İçimizden biri, 16 yaşındaki çölyaklı Atlas tecrübelerini paylaşıyor.....

Veysel Caner
Çölyak ve Metabolizma ödemeleri dahil SGK tarafından yapılan ödemeler.....

Veysel Caner
Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu Çölyak ve Metabolizma ödemeleri.....

Yrd.Doçent Dr.Hakan Güveli
Çölyak Hastalığı tedavisinde aşı çalışmalarında gelinen son durum,...

Veysel Caner
Çölyak Teşhisi alan askerlik çağındaki çölyaklı gençlerin muafiyet.....

Diyetisyen Kevser Başkara
Pirinç yerine diyetisyenimiz önerisiyle karnabahar kullanmaya ne.....

Veysel Caner
Çölyaklılar kan verebilir mi ? Soruyu Türk Kızılayı’na sorduk. Bu.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi Ebru Ceran
Psikolojik Danışmanlık 3. sınıf öğrencisi çölyaklı Ebru Ceran.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

Diyetisyen Ahmet Demir
Diyetisyen Ahmet Demir'den samimiyetle yazılmış çölyak mektubu......

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

Veysel Caner
Ortaöğretim ve Üniversite de okuyan çölyaklı öğrencilerin sahip.....

Diyetisyen Kevser Başkara
Dikkat ! Kros kontaminasyon (çapraz bulaşma) nedir? ...

Diyetisyen Kevser Başkara
...

Psikiyatrist Dr.Arzu Erkan Yüce
Çölyak teşhisi alan çocukların öğretmenlerine ve arkadaşlarına.....

Veysel Caner
Çölyak Hastalarında Engelli Durumu ve Engelli Sağlık Kurulu .....

Diyetisyen Kevser Başkara
Glutensiz Beslenirken dikkat edilmesi gereken 5 önemli konu hakkında.....

Veysel Caner
Engelli indirimi konusunda faydalı bilgiler,...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Çölyak ve Gluten Duyarlılığı Arasındaki farkları biliyor musunuz?...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Glutensiz ürünlerle normal ürünlerin kalori değerlerinin.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Ramazan sonrası gelen bayram tatilinde glutensiz beslenmenin püf.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Çölyak'la birlikte diabet rahatsızlığı olan kişilerin beslenme.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
...

Diyetisyen Hilal Batmaz
...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Diyetisyenimizin önerisiyle sağlıklı Glutensiz İftarlar.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Otizmde Glutensiz Diyetin rolü nedir ? Faydası var mıdır ?...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Normal şartlar altında glüten içermeyen besinlerin çapraz bulaşmaya.....

Son Ziyaretçi Yorumları
isa karatay
çölyaklıyım

Ahmet SancakTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 81
Dün: 165
Toplam: 137895