ÜYE KAYDI YA DA BAĞIŞLARINIZ İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ : YKB - GLUTENSİZ HAYAT DERNEGİ -HESAP NO: 51110866- IBAN NO :TR37 0006 7010 0000 0051 1108 66
Duyurular

Türkiye'nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi desteğiyle  Dünya Çölyak Gününe özel  düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen 3.Ulusal Glutensiz Hayat Şenliği'ne tüm üyelerimiz ve dileyen herkes davetlidir.

Tarih : 06 Mayıs 2018 Pazar

Saat : 14:00-17:00

Yer : Maltepe Kamuran Kumkumoğlu Parkı ( Cevahir otel arkası )

Tel : 0 544 626 18 00


Ramazan ayının herkese hayırlı gelmesini diliyor, bu ayın bolluk ve bereketle geçmesini diliyoruz.

Hoşgeldin Ramazan


OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan üstü Genel Kurul toplantısı 27.05.2018 PAZAR günü saat 14.30'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 03.06.2018 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Saygı duruşu,

3) Yönetim kurulunun federasyon kurma, yönetme ve katılma konularında yetkilendirilmesi  üyelerimizin federasyonun yapacakları hakkında bilgilendirilmesi, 

4) Federasyon kurma konusunda derneğimiz adına yetkilendirme yapacağımız temsilcinin seçilmesi,

5) Derneğimizin  yeni dönemde yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

6) Kapanış

 

 

 


Çölyak ve Glutensiz Hayat Paneli

Tarih: 07 Nisan 2018

Saat : 15:00- 17:00

Yer : Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Moderatör: Dr.Hakan Boz

Katılımcılar:

Uzman Dr.Hakan Sunal

Prof.Dr.Turgut Göksoy

Antalya Çölyak Dernek Başkanı Hakan Yılmaz

Vahdet Yanık

Hakan Pekzorlu

 


Tarih : 24 Mart 2018 cumartesi saat : 19:00

Glutensiz yemek eşliğinde gemiyle boğaz gezisi

Yer : Üsküdar Valide Sultan Gemisi

Düzenleyen : Üsküdar Belediyesi - Glutensiz Hayat Derneği

Tel : 0 544 626 18 00


Tarih : 11 Mart 2018 Pazar 14:00 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Elçin Çetingöz

Çölyak ve üreme sağlığı

Yer : Glutensiz Hayat Derneği 

Turgut Özal Bulvarı Sahil Yolu Süreyyaplajı Tesisleri no :195/6b Maltepe 

Tel : 0 544 626 18 00


Sevgili Glutensiz Hayat Dostları, Sizleri 19 Kasım Pazar saat 14:00-17:00 arası Türkan Saylan Kültür Merkezine "GLUTEN YOK HAYAT VAR" konulu panelimize davet ediyoruz. Türkiye'de kurulan tüm derneklerin, çölyak ve glüten duyarlılığı olan ya da glütensiz hayatı öğrenmek isteyen herkesin davetli olduğu etkinlikte aklınıza takılan her sorunun yanıtını alabilmenizi diliyoruz. Gastroentrolog Yrd.Doç.Dr. Hakan Güveli' nin bilgileri, 3 kuşak çölyaklı Dr.İlknur Şengül Akbulut'un tecrübeleri, Hem diabetli hem çölyaklı Tülay Düztaş'ın tecrübeleri, 10 yıl önce çölyak teşhisi alan kızı nedeniyle Glutensiz Hayat'a kendini adayan Tülin Ünal'ın tecrübeleri, TBMM Çölyak Araştırma Komisyonunda görevli konuk dernek başkanlarımız Halim Şivecan ve Hasan Doğan'ın süreç hakkındaki bilgilendirmeleri, Fotoğraflarla "GLUTENSİZ HAYATA BAKIŞ" slayt gösterisi, TSKM Türk Sanat Müziği korosunun doyulmaz müzik ziyafeti ve firmaların glütensiz lezzetleriyle tamamlanacak bu özel gün için biz şimdiden çok heyecanlıyız. Dileyen herkesi aramızda görebilmeyi diliyoruz.....


GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan Genel Kurul toplantısı 01.10.2017 PAZAR günü saat 13:00'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 08.10.2017 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Kongre Başkanlık Divanı seçimi,

3) Saygı duruşu,

4) Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,

5) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibra edilmesi,

6) Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,

7) Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,

8) Derneğimizin yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

9) Kapanış

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4177   5,4275
EURO 6,1310   6,1420
       
Anket
Glutensiz onaylı ilaç listeleri size göre nasıl sıralanmalı ?

 
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Üsküdar Valide Sultan Gemisi'nde GLUTENSİZ HAYAT programı düzenlendi..
 
 

Bu haber Üsküdar Belediyesinin uskudar.bel.tr ve Milliyet Gazetesinin milliyet.com.tr de çıkan Valide Sultan Gemisinde Glutensiz Hayat konulu haberlerinden alıntıdır.

 

 

ÜSKÜDAR VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE GLUTENSİZ HAYAT PROGRAMI DÜZENLENDİ..

Üsküdar Belediyesi bir ilke daha imza atarak Glutensiz Hayat Derneği ile birlikte “Gluten Yok Hayat Var”diyerek Boğaz turu düzenledi.

24 Mart cumartesi akşamı Valide Sultan Gemisi’nde düzenlenen programda Çölyak Hastalığına dikkat çekmek ve glüten duyarlılığının farkındalığı oluşturulmak istendi.

Yaklaşık 300 çölyak hastası ve ailesinin katıldığı Boğaz turunda Glutensiz Ada firması çiğköfte, tatlı ve glütensiz rol ekmek ikramında bulundu.

Üsküdar Belediyesi Aşevi’nde iki çölyaklı annesi ve bir çölyaklının gözetiminde, Boğaz turuna katılacak olanlar için et ve nohutlu pilav pişirildi.

Gemide organize edilen programa Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Ali Çiçek’in yanı sıra dernek üyesi çok sayıda vatandaş ve ailesi katıldı. Gemiye binen Ali Çiçek’in teşekkür konuşmasının ardından sahneye çıkan dernek yetkilileri çölyak hastalarının glutensiz gıdalar tüketmesi gerektiğine dikkat çekti. Yapılan protokol konuşmalarının ardından gemide bulunan vatandaşlara glutensiz gıdalardan oluşan yemekler ikram edildi. Program sonunda geleneksel müziklerle vatandaşlar dans ederek doyasıya eğlendi.

“Şu ana kadar 200 bine yakın vatandaşımızı gezdirmiş olduk”


Valide Sultan Gemisi’nden bahseden Üsküdar Belediyesi Başkan Danışmanı Ali Çiçek, “Gemimiz malum 6 aylık bir mazisi var. Şu ana kadar 200 bine yakın vatandaşımızı gezdirmiş olduk. Bu gemimizle aynı zamanda nişan, nikah, düğün gibi merasimler de oluyor. Yurtiçi, yurtdışından gelen bütün misafirlerimizi gemide 3’üncü köprüye kadar götürüyoruz. Orada güzel bir “selfie” yaparak tekrar sahile, bizim limana yaklaşıyoruz” dedi.

“Glutensiz hayat çok zor bir hayat, hiç kolay değil”


“Glutensiz Hayat” adlı programda konuşan aile hekimi uzmanı Hakan Boz, “Glutensiz hayat çok zor bir hayat, hiç kolay değil. Bunu başta çocuklarımız yaşıyor. Başta siz aileler de yaşıyorsunuz. Herkes bu zorluğu yaşıyor. Bunları kolaylaştırmak bizim görevimiz. Bunu beraber başaracağız. Yola beraber çıktık. Bundan sonra daha güçlü devam edeceğiz bu yolculuğa. Annelere, babalara, hepimize bir görev düşüyor. Lütfen sizden rica ediyorum, çocuklarınızı mutfağa sokun. Çocuklarınızı pazara götürün. Onlara bu hayatı öğretmek zorundayız. Kendi başlarına kalacaklar. Her şeyi onlara biz yapamayız, yapmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Glutensiz Hayat Derneği Başkanı Tülin Ünal “Belki de Türkiye’de ilk defa glütensiz bir Boğaz turu yapılıyor. Burada olmamız tarihi bir an aslında. Aramızda farklı illerden destek için gelen çok önemli misafirlerimiz var, onlara ve gelen tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Çölyak teşhisi aldıktan sonra, evleri dışında güvenle beslenmekte zorlanan insanların farkına varılması ve bu gemide özgürce bu imkana kavuşmaları hepimizi çok mutlu etti. Üsküdar Belediyesi’ne bize bu özel imkanı sağlayan Sn.Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’e çok teşekkür ediyoruz. Belediye Sosyal Hizmetler görevlileri Mustafa Bey ve Özlem Hanım’a, aşevinde, Valide Sultan gemisinde bizler için emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.  İyi ki Üsküdar var, iyi ki hepimiz burada bir aradayız.” şeklinde konuştu.

Çölyak Hastası Özlem Atağ “karın şişliği şikayetlerim vardı ve sürekli istifra ediyordum. Yıllardır bu şikayetleri kabullenemiyordum. En sonunda kabullenip doktora gittim ve endoskopi yaptırdım. Dokuz ay önce teşhisim konuldu. Bunun üzerine diğer hastalara yardımcı olabilmek adına videolar çekmeye başladım. Glutensiz Hayat Derneğine ve Üsküdar Belediyesi’ne bugün bizi burada ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Müzik eşliğinde Boğaz turu yapan çölyaklılar ve aileleri İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarasında fotoğraf çekmeyi de unutmadılar.

Glutensiz Hayat Derneği yönetimi olarak Üsküdar Belediye Başkanı Sn.Hilmi Türkmen’e, Sosyal Hizmetler Müdürü Öznur Hanım ve Mustafa Bey’e, Aşevi ve Valide Sultan Gemisi çalışanlarına, Basın ve Halkla ilişkiler görevlilerine bu güzel akşamı bizimle paylaşan üyelerimize, misafirlerimize, ana sponsorumuz Glutensiz Ada’ya çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca ilk baskısını Maltepe Belediyesi’yle birlikte yaptığımız ve Prof.Dr.Turgut Göksoy’un katkı sağladığı, Dernek Başkanımız Tülin Ünal’ın derlediği “Çölyaklının El Kitabı” nın yeni baskısını yapan ve gecede dağıtan Üsküdar Belediyesine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz.

 

 


24.03.2018 Okunma Sayısı: 1029Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Veysel Caner
Engelli Raporu ile erken emekli olma şartları nelerdir.....

Atlas Akbulut
İçimizden biri, 16 yaşındaki çölyaklı Atlas tecrübelerini paylaşıyor.....

Veysel Caner
Çölyak ve Metabolizma ödemeleri dahil SGK tarafından yapılan ödemeler.....

Veysel Caner
Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu Çölyak ve Metabolizma ödemeleri.....

Yrd.Doçent Dr.Hakan Güveli
Çölyak Hastalığı tedavisinde aşı çalışmalarında gelinen son durum,...

Veysel Caner
Çölyak Teşhisi alan askerlik çağındaki çölyaklı gençlerin muafiyet.....

Diyetisyen Kevser Başkara
Pirinç yerine diyetisyenimiz önerisiyle karnabahar kullanmaya ne.....

Veysel Caner
Çölyaklılar kan verebilir mi ? Soruyu Türk Kızılayı’na sorduk. Bu.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi Ebru Ceran
Psikolojik Danışmanlık 3. sınıf öğrencisi çölyaklı Ebru Ceran.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

Diyetisyen Ahmet Demir
Diyetisyen Ahmet Demir'den samimiyetle yazılmış çölyak mektubu......

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

İlknur Sengül Akbulut
3 kuşak çölyaklı 35 yıllık çölyak tecrübesiyle İlknur Hanım bizlerle.....

Veysel Caner
Ortaöğretim ve Üniversite de okuyan çölyaklı öğrencilerin sahip.....

Diyetisyen Kevser Başkara
Dikkat ! Kros kontaminasyon (çapraz bulaşma) nedir? ...

Diyetisyen Kevser Başkara
...

Psikiyatrist Dr.Arzu Erkan Yüce
Çölyak teşhisi alan çocukların öğretmenlerine ve arkadaşlarına.....

Veysel Caner
Çölyak Hastalarında Engelli Durumu ve Engelli Sağlık Kurulu .....

Diyetisyen Kevser Başkara
Glutensiz Beslenirken dikkat edilmesi gereken 5 önemli konu hakkında.....

Veysel Caner
Engelli indirimi konusunda faydalı bilgiler,...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Çölyak ve Gluten Duyarlılığı Arasındaki farkları biliyor musunuz?...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Glutensiz ürünlerle normal ürünlerin kalori değerlerinin.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Ramazan sonrası gelen bayram tatilinde glutensiz beslenmenin püf.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Çölyak'la birlikte diabet rahatsızlığı olan kişilerin beslenme.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
...

Diyetisyen Hilal Batmaz
...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Diyetisyenimizin önerisiyle sağlıklı Glutensiz İftarlar.....

Diyetisyen Hilal Batmaz
Otizmde Glutensiz Diyetin rolü nedir ? Faydası var mıdır ?...

Diyetisyen Hilal Batmaz
Normal şartlar altında glüten içermeyen besinlerin çapraz bulaşmaya.....

Son Ziyaretçi Yorumları
isa karatay
çölyaklıyım

Ahmet SancakTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 75
Dün: 268
Toplam: 132442