• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Türkiye'nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi desteğiyle  Dünya Çölyak Gününe özel  düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen 3.Ulusal Glutensiz Hayat Şenliği'ne tüm üyelerimiz ve dileyen herkes davetlidir.

Tarih : 06 Mayıs 2018 Pazar

Saat : 14:00-17:00

Yer : Maltepe Kamuran Kumkumoğlu Parkı ( Cevahir otel arkası )

Tel : 0 544 626 18 00


Ramazan ayının herkese hayırlı gelmesini diliyor, bu ayın bolluk ve bereketle geçmesini diliyoruz.

Hoşgeldin Ramazan


OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan üstü Genel Kurul toplantısı 27.05.2018 PAZAR günü saat 14.30'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 03.06.2018 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Saygı duruşu,

3) Yönetim kurulunun federasyon kurma, yönetme ve katılma konularında yetkilendirilmesi  üyelerimizin federasyonun yapacakları hakkında bilgilendirilmesi, 

4) Federasyon kurma konusunda derneğimiz adına yetkilendirme yapacağımız temsilcinin seçilmesi,

5) Derneğimizin  yeni dönemde yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

6) Kapanış

 

 

 


Çölyak ve Glutensiz Hayat Paneli

Tarih: 07 Nisan 2018

Saat : 15:00- 17:00

Yer : Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Moderatör: Dr.Hakan Boz

Katılımcılar:

Uzman Dr.Hakan Sunal

Prof.Dr.Turgut Göksoy

Antalya Çölyak Dernek Başkanı Hakan Yılmaz

Vahdet Yanık

Hakan Pekzorlu

 


Tarih : 24 Mart 2018 cumartesi saat : 19:00

Glutensiz yemek eşliğinde gemiyle boğaz gezisi

Yer : Üsküdar Valide Sultan Gemisi

Düzenleyen : Üsküdar Belediyesi - Glutensiz Hayat Derneği

Tel : 0 544 626 18 00


Tarih : 11 Mart 2018 Pazar 14:00 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Elçin Çetingöz

Çölyak ve üreme sağlığı

Yer : Glutensiz Hayat Derneği 

Turgut Özal Bulvarı Sahil Yolu Süreyyaplajı Tesisleri no :195/6b Maltepe 

Tel : 0 544 626 18 00


Sevgili Glutensiz Hayat Dostları, Sizleri 19 Kasım Pazar saat 14:00-17:00 arası Türkan Saylan Kültür Merkezine "GLUTEN YOK HAYAT VAR" konulu panelimize davet ediyoruz. Türkiye'de kurulan tüm derneklerin, çölyak ve glüten duyarlılığı olan ya da glütensiz hayatı öğrenmek isteyen herkesin davetli olduğu etkinlikte aklınıza takılan her sorunun yanıtını alabilmenizi diliyoruz. Gastroentrolog Yrd.Doç.Dr. Hakan Güveli' nin bilgileri, 3 kuşak çölyaklı Dr.İlknur Şengül Akbulut'un tecrübeleri, Hem diabetli hem çölyaklı Tülay Düztaş'ın tecrübeleri, 10 yıl önce çölyak teşhisi alan kızı nedeniyle Glutensiz Hayat'a kendini adayan Tülin Ünal'ın tecrübeleri, TBMM Çölyak Araştırma Komisyonunda görevli konuk dernek başkanlarımız Halim Şivecan ve Hasan Doğan'ın süreç hakkındaki bilgilendirmeleri, Fotoğraflarla "GLUTENSİZ HAYATA BAKIŞ" slayt gösterisi, TSKM Türk Sanat Müziği korosunun doyulmaz müzik ziyafeti ve firmaların glütensiz lezzetleriyle tamamlanacak bu özel gün için biz şimdiden çok heyecanlıyız. Dileyen herkesi aramızda görebilmeyi diliyoruz.....


GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan Genel Kurul toplantısı 01.10.2017 PAZAR günü saat 13:00'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 08.10.2017 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Kongre Başkanlık Divanı seçimi,

3) Saygı duruşu,

4) Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,

5) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibra edilmesi,

6) Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,

7) Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,

8) Derneğimizin yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

9) Kapanış

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,6889   5,6991
EURO 6,2847   6,2960
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 66
Dün: 99
Toplam: 160912
Glutensiz Hayatla Pazar Sohbetleri 2

Merhaba
Pek çok çölyaklı ile sohbet etme şansım oluyor, bazen de sosyal medya ya da telefon üzerinden mesajlaşıyoruz. Bu hafta için yazılacak çok şey var. Bugün seyahat etmekten konuşmak istiyorum.
Siz, ailenizden biri hatta çocuğunuz çölyaklı ise seyahat etmek hep gözünüzde büyür. Ben çocukken bizler otellere gitmezdik ya da belki o kadar çok otel yoktu hayatımızda. Ailemle birlikte en keyifle yaptığımız tatil çadır kampıydı. Tatil, çadır kampında olunca hayat kolay. Annem yanında tava ve küçük tüp taşırdı bazen de gittiğimiz yerden ödünç alırdık. Bir de kasabanın pazarından alışveriş yaptık mı tüm yemekler bana göre olurdu. O zamanlar glutensiz un olmadığından karbonhidrat ihtiyacımı nefis domatesli pilav, haşlanmış veya farklı çeşitlerde pişirilmiş patates ile giderirdik. Sabahları patatesli omlet en sevdiğim yiyecekti. Çocukluk enerjisi, harcadıklarım, koşmak, saklambaç ve diğer oyunlar ile  tüketirdim. O kasabaların pazarlarında muhteşem meyveler, sebzeler olurdu. Bazılarını elime alıp koklardım. Bir de domates soslu kızartma var. Bunu asla atlayamam. Tamamı glutensiz.
Şimdilerde ise hepimiz çoğunlukla kamp ya da pansiyonlara gitmek yerine otellerde alıyoruz soluğu. Ben genellikle iş nedeniyle seyahat ediyorum. Tatillerde ise deniz kenarı ya da şehirleri tanımak için yurt içi ya da yurt dışına gidiyoruz.
Aslına bakarsanız bugün bir iş seyahati için yurt dışına gidiyorum. Çok sorulan bir sorudan yola çıktım. Yanıma yiyecek ne aldım? Yanıma yiyecek hiçbir şey almadım. Evet hiçbir şey. Yaşım ve şu anki metabolizmam gereği ekmek ve karbonhidrat faslına biraz ara vermem gerekiyor. O yüzden de çantamda yiyecek birşey yok. Açıkçası evden çıkarken bu fikir beni çok rahatsız etmedi. Sabah pırasa, hodan, taze soğan kavurması ve bol baharatla bir omlet yaptım. Bu öğün kendimi uzun süre tok hissettirdi. Havaalanına geldiğimde acıkmıştım. Biraz salata ve içinde un olmadığı yapanlar tarafından teyid edilen zeytin yağlı taze fasulye yiyip uçak saatimi bekledim. Uluslararası seyahatlerde yanınıza fazla birşeyler alamıyorsunuz. Tam uçağa binmek üzereydim ki biletime bakmak aklıma geldi ve ne fark ettim bilemezsiniz. Bilet rezervasyonumda gidiş için glutensiz diyet yazmıyordu. İşte şimdi panikledim. Uçuş üç saatten fazlaydı ve uçakta yemek ne olacak bilinemez. Kısa bir araştırma ile sıkılmış sebze suyu buldum bir tezgahta yemyeşil bir içecek, kasadaki genç kız içinde ıspanak, salata ve limon olduğunu söyledi. Mükemmel. Bir de çiğ badem bulup çantama attım. Artık yolculuğa hazırdım. Sonrası ne olacak, diyetimi bozmayacağım ve açlıktan ölmeyeceğim. Ama zorlanacağım bir konu var o da karbonhidrattan uzak durmak hadi hayırlısı.
Uçakta glutensiz yediğimi ancak özel yemek olmadığını hostesler ile konuştuk. Çok tatlıydılar. Yemeklerin içeriklerini kontrol ettiler ve karnıyarık içinde gluten yoktu yanında da beyaz pilav vardı. Yaşasın. Tabii ki pilavı yemedim ve karnıyarık ile yeşil sebze suyunu yudumladım, salata niyetine.
Şimdilik idare ediyorum. Çantamda glutensiz bir yiyecek yok ve yoldayım.
Telaşlanmayın seyahatin tamamını anlatmayacağım. Ben seyahatlerde genellikle evden ayrı kalacağım gün sayısı kadar dilim ekmek yanıma alırım. Bazı günler kendimi şımartmak için iki dilim de yiyebilirim. Ekmekler bazen paketli oluyor bazen de kendi yaptığım ekmeleri biraz ısıtarak yanıma alıyorum.
Eğer yola çıkan bir çölyaklı çocuksa ne olacak? Onlara da tavsiyem yine aynısı. Aynı şeyleri yiyoruz. Temeli çocuklarımızı ve kendimizi sağlıklı beslenmeye alıştırmak. Oğluma da aynı şeyleri öğütledim. Tava ve tencere de almıyorum yanıma. Gittiğim yerlerde durumumu anlatıyorum. Uygun kapta pişirilmiş bana uygun ne yemekleri varsa onu yiyorum. Sonuçta yaşamak için yiyoruz ve dünyayı keşfetmek bizim de hakkımız.
Bunun dışında ne yapıyoruz? Marketler ve pazarlar. Bir küçük meyve, salatalık karnımızı doyurmamız için ideal. Bu sayede yurt dışında yaptığım seyahatlerden çeşit çeşit glutensiz un getirip deneme fırsatı buldum. Seyahate giderken değil de genellikle dönerken valizimde glutensiz birşeyler oluyor. Neden mi? Sırf meraktan bir de benim gibi çölyaklı olan annem ve oğlumla paylaşmak için.
Bu haftaki glutensiz deneyimim böyleydi. Gelecek haftalarda sizlerin deneyimlerine de yer vermek çok isterim.
Ne koşulda olursa olsun lütfen diyetinizi bozmayın. Bizim için gluten yok hayat var.
Sevgiyle


İlknur Sengül Akbulut
Okunma Sayısı: 832


34.204.176.189
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Veysel Caner

Veysel Caner

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Diyetisyen Ahmet Demir

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi Ebru Ceran

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Veysel Caner

Diyetisyen Kevser Başkara

Veysel Caner

Yrd.Doçent Dr.Hakan Güveli

Veysel Caner

Veysel Caner

Atlas Akbulut

Veysel Caner

Diyetisyen Hilal Batmaz

Veysel Caner

Diyetisyen Kevser Başkara

Diyetisyen Hilal Batmaz

Veysel Caner

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Psikiyatrist Dr.Arzu Erkan Yüce

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Kevser Başkara

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Kevser Başkara

Son Ziyaretçi Yorumları
isa karatay
çölyaklıyım

Ahmet Sancak


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Glutensiz Hayat Derneği © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top