• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Türkiye'nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi desteğiyle  Dünya Çölyak Gününe özel  düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen 3.Ulusal Glutensiz Hayat Şenliği'ne tüm üyelerimiz ve dileyen herkes davetlidir.

Tarih : 06 Mayıs 2018 Pazar

Saat : 14:00-17:00

Yer : Maltepe Kamuran Kumkumoğlu Parkı ( Cevahir otel arkası )

Tel : 0 544 626 18 00


Ramazan ayının herkese hayırlı gelmesini diliyor, bu ayın bolluk ve bereketle geçmesini diliyoruz.

Hoşgeldin Ramazan


OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan üstü Genel Kurul toplantısı 27.05.2018 PAZAR günü saat 14.30'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 03.06.2018 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Saygı duruşu,

3) Yönetim kurulunun federasyon kurma, yönetme ve katılma konularında yetkilendirilmesi  üyelerimizin federasyonun yapacakları hakkında bilgilendirilmesi, 

4) Federasyon kurma konusunda derneğimiz adına yetkilendirme yapacağımız temsilcinin seçilmesi,

5) Derneğimizin  yeni dönemde yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

6) Kapanış

 

 

 


Çölyak ve Glutensiz Hayat Paneli

Tarih: 07 Nisan 2018

Saat : 15:00- 17:00

Yer : Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Moderatör: Dr.Hakan Boz

Katılımcılar:

Uzman Dr.Hakan Sunal

Prof.Dr.Turgut Göksoy

Antalya Çölyak Dernek Başkanı Hakan Yılmaz

Vahdet Yanık

Hakan Pekzorlu

 


Tarih : 24 Mart 2018 cumartesi saat : 19:00

Glutensiz yemek eşliğinde gemiyle boğaz gezisi

Yer : Üsküdar Valide Sultan Gemisi

Düzenleyen : Üsküdar Belediyesi - Glutensiz Hayat Derneği

Tel : 0 544 626 18 00


Tarih : 11 Mart 2018 Pazar 14:00 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Elçin Çetingöz

Çölyak ve üreme sağlığı

Yer : Glutensiz Hayat Derneği 

Turgut Özal Bulvarı Sahil Yolu Süreyyaplajı Tesisleri no :195/6b Maltepe 

Tel : 0 544 626 18 00


Sevgili Glutensiz Hayat Dostları, Sizleri 19 Kasım Pazar saat 14:00-17:00 arası Türkan Saylan Kültür Merkezine "GLUTEN YOK HAYAT VAR" konulu panelimize davet ediyoruz. Türkiye'de kurulan tüm derneklerin, çölyak ve glüten duyarlılığı olan ya da glütensiz hayatı öğrenmek isteyen herkesin davetli olduğu etkinlikte aklınıza takılan her sorunun yanıtını alabilmenizi diliyoruz. Gastroentrolog Yrd.Doç.Dr. Hakan Güveli' nin bilgileri, 3 kuşak çölyaklı Dr.İlknur Şengül Akbulut'un tecrübeleri, Hem diabetli hem çölyaklı Tülay Düztaş'ın tecrübeleri, 10 yıl önce çölyak teşhisi alan kızı nedeniyle Glutensiz Hayat'a kendini adayan Tülin Ünal'ın tecrübeleri, TBMM Çölyak Araştırma Komisyonunda görevli konuk dernek başkanlarımız Halim Şivecan ve Hasan Doğan'ın süreç hakkındaki bilgilendirmeleri, Fotoğraflarla "GLUTENSİZ HAYATA BAKIŞ" slayt gösterisi, TSKM Türk Sanat Müziği korosunun doyulmaz müzik ziyafeti ve firmaların glütensiz lezzetleriyle tamamlanacak bu özel gün için biz şimdiden çok heyecanlıyız. Dileyen herkesi aramızda görebilmeyi diliyoruz.....


GENEL KURUL İLANI

GLUTENSİZ HAYAT DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Değerli üyemiz Olağan Genel Kurul toplantısı 01.10.2017 PAZAR günü saat 13:00'da Yalı Mah.Turgut Özal Bul.Sahil yolu No:195/6B Maltepe İstanbul da aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 08.10.2017 PAZAR günü aynı gündemle aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

                                                                                                                 YÖNETİM KURULU

GÜNDEM;

1) Açılış ve yoklama,

2) Kongre Başkanlık Divanı seçimi,

3) Saygı duruşu,

4) Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,

5) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibra edilmesi,

6) Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,

7) Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,

8) Derneğimizin yapması istenilen projeler hakkında dilekler ve temenniler,

9) Kapanış

 

 

 

 

 

 


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,6889   5,6991
EURO 6,2847   6,2960
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 66
Dün: 99
Toplam: 160912
Glutensiz Hayatla Pazar Sohbetleri 5

Merhaba,


Biraz teşekkür ve minnettarlıktan konuşmak istedim bugün. Bizler sanırım biraz da toplum olarak daha az teşekkür ediyor, minnettarlık duyuyor ya da bu duygumuzu pek fazla dile getiremiyoruz.
Bu konuda benim farkındalığımı arttıran şey çölyaklı olarak yaşamam, çalışmam, seyahat etmem en çok da oğlumun da çölyak tanısı alması oldu. Bizler kronik hastalığı olanlar minnet duygusunu oldukça iyi geliştiriyoruz aslında. Bakıyorum anneler, babalar, kardeşler, arkadaşlar bile bizim diyetimizi bilen birileri gördü mü gözleri parlıyor. Uçakta, otobüste, restoranlarda, okullarda, iş yerlerinde glutensiz beslenmek ne demek bilen biri buldunuz mu sarılıp öpesiniz geliyor. Öpmüyoruz onları belki ama en azından bu duyarlılığı olduğu için teşekkür ediyoruz, anne olarak gözlerimiz doluyor.
Yıllar önce bir iş seyahati için Kayseri’ye gitmiştim. Kayseri deyince akla gelen tabii ki mantı. Ekip arkadaşlarımızla birlikte ünlü bir mantıcıya gittik. Orada menüye bakarken hem biraz bilinçlendirme amaçlı hem de açlığımı doğru şekilde giderebilmek için bizim masa ile ilgilenen garsona gluten yiyemediğimi söyledim. O ise bana hemen “siz çölyaklı mısınız?” diye sorunca masadaki arkadaşlarımın hepsi kafasını kaldırdı. İş arkadaşları olmama rağmen hastalığımın adını öğrenememişlerdi ve yaklaşık yirmi yıl önce bir genç garson bu hastalığı biliyordu. O an kalkıp kendisine sarılmak istedim ancak biraz tuhaf karşılanacağını düşünerek yapmadım. “Hiç merak etmeyin size çok güzel bir tabak hazırlayacağım. Mantı dışında yenilebilecek çok lezzetli şeyler var bizde, tencereler de karışmaz” dedi ve gitti. Gerçekten döneriyle, yaprak sarmasıyla muhteşem bir tabak geldi önüme bana da afiyetle yemek kaldı. Kendisi ile yaptığım sohbette birlikte çalıştıkları arkadaşlarından birinin kızında çıkmış çölyak. O günden bu yana da hepsi haberdar olmuşlar. O küçük kızın üzüntüsü belki de benim şansım olmuştu. Şu anda adını hatırlamadığım o garson arkadaşa ve o dönemki restoran müdürüne bir kez daha teşekkür ederim. Bir süredir Kayseri’ye gitmiyorum, umarım halen bu bilgileri ve özenlerini sürdürüyorlardır.
Başka kimler var. Tabii ki arkadaşlarım, ailem ve yakınlarımız. Yaptıkları aktivitelerde beni de yanlarında görmek isterlerse mutlaka bu duruma özen gösterirler hepsine sonsuz teşekkürler. Benimle birlikte zaman geçirmek istedikleri için. Onlar da artık kısırı yaparken karabuğday kullanıyorlar, glutensiz ekmeği seviyorlar. Bir de iş yerinde karşılaştığım süprizler var. İş arkadaşlarımdan seyahate gidenler, hafta sonu alışverişine gidenler karşılaştıkları glutensiz ürünleri getirip masama bırakırlar zaman zaman. İşte o an sevilmek, düşünülmek ne kadar mutlu eder beni. Onlara da teşekkürler. Söylemeden geçemeyeceğim iş yerimin yemeklerini yapan ustalar ve yemeklerimizden sorumlu arkadaşlar. Onlar da her zaman yiyecek bir kap yemek çıkarıyorlar önüme. Hatta iş yerinde yalnızca ben olmama rağmen glutensiz ekmek getirmek için uğraşıyorlar.  Çok teşekkürler.
Adını burada sayamadığım ama bizleri düşünen, farkındalığın armasına yardımcı olan tüm glutensiz hayat dostlarıma teşekkür ederim. Benim, arkadaşlarımı ve oğlumun umudusunuz.
Peki ya hiç farkında olmayanların arasındaysak. O zaman çölyaklıların farklı ruh hallerinde olduğunu gözlemliyorum. Kimisi üzülüp içine kapanıyor ve kaderine razı oluyor. Aç kalıyor ya da bir daha oralara uğramıyor. Kimisi öfkeleniyor ve bu öfkesi bilmeyenlerden çıkarıyor. Etrafında hırçın olarak tanınmaya başlıyor. Böyle zamanları ben de geçirdim. Bilmemelerinden dolayı öfkelendim, beni böyle kabul etmeyenler ile dostluklarımı gözden geçirdim. Hele oğlumun okulundan sürekli biz böyle bir diyet sağlayamayız yanıtı almak beni yıldırmıyor. Şimdi çölyak daha yaygın ve daha çok biliniyor bu doğru. Aynada kendimize baktığımızda dünyada olup biten herşeyi bildiğimizi, her hastalıktan, her dertten haberdar olduğumuzu söyleyebilir miyiz? Ben söyleyemem. Öfkelendiğim kişinin benim bilmediğim bir derdi olduğunu da bilmiyorum. Onların açısından düşünmek, bu ikilemin içinden çıkma yöntemim oldu. Öfkelenmiyorum, küsmüyorum, içime kapanmıyorum. Ne mi yapıyorum? Anlatıyorum. Anlatıyorum ki benden sonra gelen çölyaklı kendini dost bir ortamda hissetsin. Tıpkı yirmi yıl önce benim Kayseri’de yaşadığım gibi.


Dost ortamlarınız, derdinizi anlayanlarınız bol olsun.


Sevgiyleİlknur Sengül Akbulut
Okunma Sayısı: 2111


34.204.176.189
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Veysel Caner

Veysel Caner

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Diyetisyen Ahmet Demir

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi Ebru Ceran

İlknur Sengül Akbulut

İlknur Sengül Akbulut

Veysel Caner

Diyetisyen Kevser Başkara

Veysel Caner

Yrd.Doçent Dr.Hakan Güveli

Veysel Caner

Veysel Caner

Atlas Akbulut

Veysel Caner

Diyetisyen Hilal Batmaz

Veysel Caner

Diyetisyen Kevser Başkara

Diyetisyen Hilal Batmaz

Veysel Caner

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Psikiyatrist Dr.Arzu Erkan Yüce

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Kevser Başkara

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Hilal Batmaz

Diyetisyen Kevser Başkara

Son Ziyaretçi Yorumları
isa karatay
çölyaklıyım

Ahmet Sancak


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Glutensiz Hayat Derneği © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top